Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/09/2018 - 13:00

Co moja babcia czytała w dzieciństwie i co ja czytam?

W weekend w urokliwej Pijalni Jana i Józefa w Krynicy-Zdroju Biblioteka Publiczna zorganizowała głośne czytanie wybranych dzieł pisarzy polskich oraz warsztaty teatralne. Spotkanie pod hasłem, "Co moja babcia czytała w dzieciństwie i co ja czytam" pokazało, że w dalszym ciągu kochamy tych samych klasyków literatury polskiej.

Przez kilka dni przedstawiciele dzieci, młodzieży i seniorów uczyli się czytania ulubionych przez siebie wierszy dla dzieci, aby w sobotę 22 września, pod okiem aktorów Karoliny Fortuny i Szymona Budzyka z Teatru Odwróconego w Krakowie, przeczytać utwory przed zgromadzoną w pijalni publicznością.

Podczas warsztatów osoby ze starszego pokolenia miały okazję poznać twórczość m. in. Marcina Brykczyńskiego, Michała Rusinka czy Doroty Gellner, natomiast młodsi uczestnicy zajęć dowiedzieli się, co czytały ich babcie i dziadkowie. Okazało się, że niesłabnącą popularnością cieszą się wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiele osób odkryło takie pisarki jak Wanda Chotomska czy Danuta Wawiłow. W dalszym ciągu uśmiech i refleksję wzbudzają swoimi wierszami, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka czy Aleksander Fredro. Zwłaszcza w interpretacji wykonawców z różnych pokoleń.

Warsztaty miały na celu promowanie literatury i szeroko pojętej kultury narodowej, a wszystkim uczestnikom przyniosły wiele radości i satysfakcji.

(KS) Fot. Biblioteka Publiczna K-ZDziękujemy za przesłanie błędu