Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
11/04/2018 - 11:25

Chcesz zdobyć prawo jazdy?

Jak najwygodniej dojechać na działkę czy do ogrodu przyjaciół? Oczywiście samochodem. I nie urazimy chyba nikogo jak powiemy, że im więcej osób ma prawo jazdy tym lepiej. Dlatego na Sądeckich Targach Ogrodniczych mamy dla Was niespodziankę: chętni będą mogli się zmierzyć z próbnymi testami na prawo jazdy i to pod okiem specjalistów z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zobacz też: Na Sądeckie Targi Ogrodnicze autobusy MPK dowiozą Cię za darmo i jeszcze jest nagroda do wygrania

Pierwszą atrakcją dla wszystkich niezależnie po której stronie kierownicy chcą siedzieć będzie symulator wypadków.

- Jest to urządzenie żyroskopowe służące do pokazywania, jakie siły i przeciążenia działają na uczestników ruchu drogowego, którzy mają zapięte pasy, bo to jest bezwzględny warunek poruszania się po drodze. Urządzenie to pokazuje co się z nami dzieje, z naszym ciałem w momencie, kiedy samochód wpada w poślizg, kiedy koziołkuje, kiedy dachuje. Mamy nadzieję, że osobom z dużą wyobraźnią nie trzeba będzie nic więcej na ten temat mówić - wyjaśnia przedstawiciel Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zobacz też: Nic tak nie zaostrza apetytu jak praca w ogrodzie! Na Sądeckich Targach Ogrodniczych dowiesz się jak zdrowo grillować!

Ale na tym nie koniec emocjonujących atrakcji. Na stoisku MORDU będziecie mogli zmierzyć z się rozwiązywaniem testów, takich samych jak obecnie obowiązują podczas zdawania na prawo jazdy.

 – Nie są to identyczne testy jak na sali egzaminacyjnej, bo takich poza ośrodek egzaminacyjny nie możemy wynieść, ale obejmują cały zakres tego, co wymagane jest na egzaminie – zastrzega nasz wystawca i zaprasza do sprawdzenia się wszystkich, którzy przymierzają się do robienia prawa jazdy, już Czekaja na egzamin oraz tych, którzy już poruszają się po drogach a także wszystkich, którzy przymierzają się do „wyczyszczenia” swojej puli punktów karnych.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze: Park-M pomoże Wam wygrać z pogodą

Przedstawiciele Ośrodka nie zapomnieli tez o dzieciach i młodzieży: będą konkursy, quizy i mnóstwo innych atrakcji a wszystkie związane z naszym bezpieczeństwem. Goście targów mogą liczyć też na drobne upominki choćby w postaci odblasków. Niby teraz zmierzch zapada później, ale niejeden działkowicz wraca do domu po zmroku a przezorności nigdy za dużo.

Przy okazji przypomnijmy raz jeszcze. Na Sądeckie Targi Ogrodnicze zapraszamy wszystkich zainteresowanych racjonalnym i przy okazji modnym a przede wszystkim funkcjonalnym urządzeniem terenów zielonych. Miłośników żywności ekologicznej, naturalnych kosmetyków i entuzjastów ekologicznych rozwiązań w domu i ogrodzie. Targi odbędą się dniach 14-15 kwietnia na Starej Sandecji w Nowym Sączu a my już niebawem zaprezentujemy Wam pełną listę naszych wystawców i gości.

Patronat nad targami, które odbędą w godzinach od 9.00 do 17.00 objęli Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski, Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz Marek Pławiak Starosta Nowosądecki.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film i fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu