Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
12/04/2019 - 12:10

II Sądeckie Targi Ogrodnicze: tu dowiesz się, jak wybrać najlepsze narzędzia

Każdy posiadacz zielonego skrawka: ogrodu czy działki prędzej czy później staje przed koniecznością zakupu narzędzi i urządzeń służących do ich pielęgnacji. Jak kupować żeby nie przepłacić i by narzędzia długo i bezpiecznie nam służyły? Na Sądeckich Targach Ogrodniczych dowiedzieć się będzie można wszystkiego od naszych wystawców a my już dziś przedstawiamy Wam kilka rad, które warto pamiętać i stosować?

Zacznijmy od tego, gdzie robić zakupy. Można przez Internet, bezpośrednio od sklepów czy z hurtowni, ale też – co wydaje się bardzo opłacalne – z drugiej ręki i oczywiście w sklepie. Każda z tych form ma swoje plusy i minusy zarówno w kontekście wyboru asortymentu jak również cen.

Decydując się na zakupy porównajmy dokładnie ceny i sprawdźmy wiarygodność i opinie sklepu: co klienci mówią o zwrocie, reklamacjach i serwisie, jak te kwestie są rozwiązywane, czy przebiega to zgodnie z obowiązującymi regulacjami jeśli chodzi o prawa konsumenta. To podstawa.

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze: czy wiesz, że jesteś tym, co jesz?

Jeśli chodzi o zakup sprzętu używanego – jeśli odbieramy go osobiście dobrze go sprawdzić jeszcze przy sprzedającym, żeby nie było żadnych wątpliwości odnośnie jego sprawności. Zapytajmy o paragon i o to, czy sprzęt jest jeszcze objęty gwarancją, czy był naprawiany i serwisowany, jeśli tak, to w jakim zakresie.

Jeśli sprzęt sprzedawca wysyła na nasz adres sprawdźmy go przy kurierze. Po zakupie sprzętu używanego – niezależnie od deklaracji sprzedającego – takiego jak kosiarki, podkaszarki, pilarki itp. warto poprosić by spojrzał na niego jakiś mechanik a najlepiej serwisant. To da nam gwarancję na bezpieczne uruchomienie. Przesadzamy? Z opowieści sądeckich sprzedawców wiemy, że bywały już sytuacje, w których przy pierwszym rozruchu okazywało się, że nóż jest zamocowany niewłaściwie, że żyłka nie jest osadzona tak jak powinna itd.

Zobacz też: Zajrzyj do 2018 roku! Tegoroczne Sądeckie Targi Ogrodnicze będą jeszcze lepsze!

Gdy kupimy sprzęt na miejscu, w lokalnym sklepie czy salonie również dopytajmy o okres gwarancji, o to, co ona obejmuje, o serwis, o dostępność i ceny części itp. Jeśli już wybierzemy dobrą ofertę, to – zachowując oczywiście wskazania producenta w zakresie częstotliwości i zakresu serwisu oraz przeglądów czy wymiany poszczególnych komponentów, sposoby przechowywania – mamy niemal pewność, że sprzęt będzie nam służył przez wiele lat.

Przy okazji warto zawsze dopytać fachowca o moc, wydajność zakupowanych urządzeń. Nie wszędzie sprawdzą się choćby kosiarki elektryczne czy te spalinowe. Sprzęt należy dobrać odpowiednio do charakteru terenu, który chcemy pielęgnować.

Chcecie się dowiedzieć więcej? II Sądeckie Targi Ogrodnicze odbędą się w dniach 13, 14 kwietnia w godzinach od 9. do. 17 na placu Starej Sandecji przy Al. Wolności w Nowym Sączu.

Patronat Honorowy nad II Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu