Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
22/09/2019 - 20:25

Były emocje! Już wiadomo kto stanął na podium turnieju jeździeckiego w Kamionce

W malowniczo położonej Kamionce Wielkiej, pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin", odbyła się kolejna edycja Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego. Zawodnicy rywalizowali w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa TARA. Nagrodą był Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka, którego reprezentowała Małgorzata Antkiewicz-Wójs. W rozmowie z Sądeczaninem przyznała, że gmina chętnie wspiera takie inicjatywy.
Urszula Kocemba, jedna z osób organizujących turniej, wyjaśniła jak ważna jest znajomość zasad pracy z koniem. Zwierze to jest dość płochliwe, dlatego trzeba uważać, żeby się nie wystraszyło. Wchodząc do stajni, należy się przywitać, zasygnalizować swoją obecność. Trzeba wystrzegać się gwałtownych ruchów, poklepać konia po szyi lub po łopatce i dopiero po takim wstępie można rozpocząć pracę ze zwierzęciem. Pani Urszula mocno trzymała kciuki za uczestników turnieju, a w szczególności za swoich podopiecznych, którzy również brali udział w zawodach.

Sądecki Turniej Jeździecki składał się z trzech części. Obejmował skoki przez przeszkody na wysokości 50 cm, 70 cm i 80 cm. Zawodnicy byli świetnie przygotowani, konie wspaniale się prezentowały. To emocjonujące wydarzenie przyciągnęło kibiców jazdy konnej. Były emocje, pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Start przeżywali uczestnicy, ich rodziny, a także trenerzy. Kolejny etap Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego odbędzie się 5 października w stajni Galopada w Kobylance.

Wyniki konkursu L50:

1. Łukasz Hajduga, koń Double Secret, Farma LaMa
2. Nikola Gągola , koń Agitacja, Reve
3. Olga Kulczyk , koń Angol, TARA

Wyniki L70:

Justyna Potoczek, koń Płatka, Klimkówka
Kamila Garwol, koń Mimi, TARA
Daria Baczyńska, koń Chilla, Osada Assanya

Wyniki L80:
Kamila Garwol, koń Mimi, TARA
Justyna Sikora, koń Double Secret, Farma LaMa
Katarzyna Tochowicz, koń Caspian, Klimkówka

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (IS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)