Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
14/09/2019 - 10:05

Natalia Tomasiak: nie mogłam sobie odmówić biegu w rodzinnym mieście

Kryniczanka Natalia Tomasiak, zawodniczka Salomon Suunto Team najpierw zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Europy na dystansie Ultra w Skyrunningu, a kilka dni później pierwsze na dystansie 35 kilometrów w rodzinnym mieście. Te ostatnie zawody odbyły się w ramach Biegu 7 Dolin, X Tauron Festiwal Biegowy.

W Mistrzostwach Europy na dystansie Ultra w Skyrunningu kryniczanka Natalia Tomasiak zajęła 6 miejsce, z czasem 9 godzin 15 minut tj. nieco lepszym niż w ubiegłym roku. Jak zawodniczka podkreśla, jest z tego startu zadowolona.

- Sportowo wynik może mógłby być nieco lepszy, ale trasa była piękna, trudna techniczne i w pełni jestem spełniona „górsko.

Kilka dni później, Natalia Tomasiak wystartowała w rodzinnej Krynicy i zwyciężyła w Biegu 7 Dolin na 35 km, rozegranego w ramach X Festiwalu Biegowego.
- Spontaniczna decyzja, ciągle drewniane nogi po niedzielnych Mistrzostwach Europy, ale startu u siebie w Krynicy nie mogłam sobie odmówić. Dla mnie to zawsze niesamowite emocje, kiedy biegam w rodzinnym mieście.