Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
25/02/2020 - 14:45

Na nartach w stylu retro? Te zawody to wielka reanimacja Suchej Doliny

Już po raz drugi na stoku na Suchej Dolinie odbyły się Zawody narciarskie w stylu retro o Puchar Burmistrza Piwnicznej-Zdroju. I śmiało możemy napisać, że właśnie dzięki takim imprezom jest szansa by przywrócić temu kultowemu swego czasu miejscu, należne mu pozycję na turystycznej mapie Małopolski.

Na nartach w stylu retro? Te zawody to wielka reanimacja Suchej Doliny

Kilkadziesiąt lat temu Sucha Dolina w Piwnicznej-Zdroju byłą jednym z najważniejszych miejsc na narciarskiej mapie Polski. Miejsce to znali wszyscy amatorzy sportów zimowych, którzy do dziś wspominają je z ogromnym sentymentem. Jednak czasy świetności dawno minęły i nikt już chyba nie wierzy, że powstaną tu wyciągi, które sprostają konkurencji tych z Krynicy-Zdroju czy Tylicza. Jednak nie wszystko stracone a to za sprawą organizowanych tu zawodów narciarskich w stylu retro.

Zobacz też: Z takim „kopciuchem” Łomnica nigdy nie będzie prawdziwym zdrojem!

Na nartach w stylu retro? Te zawody to wielka reanimacja Suchej Doliny

To ukłon w stronę tych, którzy potrafią popatrzeć z przymrużeniem na obowiązujący na stokach look, gdzie narciarze prześcigają się markowych strojów i równie markowego – i co tu kryć – nietaniego sprzętu. Bo w imprezie organizowanej przez Szkółkę Narciarską Słoneczna Dolina chodzi przede wszystkim o świetną i – co najważniejsze – wspólną zabawę na śniegu. Dlatego rywalizowali tu narciarze w najróżniejszym wieku, którzy musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale przede wszystkim poczuciem humoru, którego odzwierciedleniem były ich stroje: przaśnie wełniane swetry i skarpety, oldskulowe kaszkiety i marynarki, kapoty i kożuchy czy kombinezony z ortalionu, który był chyba najpopularniejszym tworzywem do szycia sportowych ubrań w czasach PRL. Zobaczcie zresztą relację zdjęciową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: Facebook – UMiG w Piwnicznej-Zdroju, Szkołą Narciarska Słoneczna Dolina

Na nartach w stylu retro? Te zawody to wielka reanimacja Suchej Doliny
Już po raz drugi na stoku na Suchej Dolinie odbyły się Zawody narciarskie w stylu retro o Puchar Burmistrza Piwnicznej-Zdroju. I śmiało możemy napisać, że właśnie dzięki takim imprezom jest szansa by przywrócić temu kultowemu swego czasu miejscu, należne mu miejsce na turystycznej mapie Małopolski.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)