Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
24/06/2021 - 18:30

Pięć wyróżnień dla piłkarek z Jelnej. Dziewczyny rozniosły ostatni turniej

Nie pierwszy raz pisaliśmy o tym, że młode i utalentowane piłkarki z klubu UKS "Trójeczka" Weronica Staszkówka Jelna nie mają sobie równych. Ostatnio jednak przeszły same siebie i zebrały najwyższe wyróżnienia.

Gala finałowa plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 zakończyła się wielkim sukcesem dla piłkarek z klubu UKS ”Trójeczka” Weronica Staszkówka Jelna. To właśnie drużyna z Gródka nad Dunajcem została wybrana najlepszą drużyną minionego roku.

To jednak nie koniec mistrzowskich tytułów i medalowych miejsc dla klubu. Wojciech Mróz zdobył tytuł trenera roku 2020, a piłkarka Emilia Smoleń trzecie miejsce w kategorii sportowiec roku 2020. Wśród wyróżnionych finalistek znalazły się też Paulina Piksa oraz Paulina Tomasiak. - Dziękujemy za wyróżnienia dla naszego teamu – czytamy wpis drużyny w mediach społecznościowych.

Co więcej, piłkarki rywalizujące z drużynami z całego kraju w kategorii do lat 15 rozegrały w Krakowie finał wojewódzkiego turnieju ”Piłkarska Kadra Czeka”, organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie. Zawodniczki zmierzyły się z Wisłą Brzeźnica. Choć dziewczyny z drużyny przeciwnej postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, to reprezentantki UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna pokonały je 4:2. W ten sposób awansowały do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 lipca w Świdnicy.

Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Natalia Golonka, a tytuł tej najskuteczniejszej Natalia Duda. Gratulujemy!

Partnerem medialnym Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 jest portal Sądeczanin.info i miesięcznik "Sądeczanin". ([email protected], fot. UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna)