Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
07/10/2020 - 10:30

Rodziny, dzieci, starsi. Wszyscy w biegach Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski

Bardzo wysoką frekwencję, przy zróżnicowanym wieku uczestników miały Biegi Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski, które odbyły się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego. Ta impreza dedykowana jest bowiem każdemu.

Od piątku do niedzieli Krynica były stolicą Polski biegaczy. Rywalizacja na różnych dystansach i w różnych kategoriach, sprawiła, że do uzdrowiskowego miasteczka na sądecczyźnie przybyły tłumy z całego kraju. Prawdziwy przekrój pokoleń mogliśmy zaobserwować przy okazji wydarzeń współorganizowanych przez Fundację Sądecką w ramach Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski. W ich skład wchodziły Krynicka Pętla, Nocny Bieg Rodzinny na 5 km oraz Runek Run. Dzieci, osoby starsze, czy całe rodziny. Byli tutaj wszyscy.

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że dystans pięciokilometrowy, na którym rywalizowali uczestnicy Nocnego Biegu Rodzinnego może być ponad siły tychże właśnie rodzin, którym jest dedykowany. Nic bardziej mylnego! Na jego trasie pojawili zarówno rodzice, jak i dzieci, które pewnym krokiem przemierzały ten dystans od startu, aż do mety. 


Widok biegacza z dzieckiem w wózku? To też na Biegach Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski nikogo nie dziwi. Festiwal jest dedykowany całym rodzinom, więc i tych najmłodszych osób nie mogło na nim zabraknąć. Kto wie, być może to właśnie przyszli mistrzowie w biegach.

Zobacz także: Festiwal Biegowy: Nocny Bieg Rodzinny na 5 km dostarczył wielu wrażeń [ZDJĘCIA]

Byli panowie, były i panie. Biegi Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski przyciągnęły wszystkich. Nic dziwnego, to przecież dobrze obsadzone dystanse, na których odnajdą się i ci, którzy chcą walczyć o czołowe lokaty, jak i ci mający za cel dobrą zabawę i spokojne dobiegnięcie do mety. To jest właśnie recepta na sukces.


I pozostaje tylko żal i smutek, że to już koniec tej wspaniałej trzydniowej rywalizacji sportowej. Festiwal Biegowy to jednak impreza cykliczna, dzięki czemu za rok znów będziemy mieli okazję wziąć w nim udział. Kogo jeszcze tam nie było, niech się nie zastanawia i przyjedzie wtedy do Krynicy. Na pewno nie będzie żałował. (MP), fot.: Organizator

Biegi współorganizuje Fundacja Sądecka w ramach Biegu Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski. Fundacja Sądecka w ramach Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych Małopolski współorganizuje trzy biegi : Krynicką Pętlę, Nocny Rodzinny Bieg na 5 km oraz Runek Run.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Festiwal Biegowy: Nocny Bieg rodzinny na 5 km
Ostatnią odsłoną sobotniej rywalizacji podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego był Nocny Bieg Rodzinny. Jego zwycięzcą został Michał Wojciechowski.


Dziękujemy za przesłanie błędu