Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
07/05/2024 - 10:05

Kamionka Wielka: ślubują służyć gminie i mieszkańcom. Zobacz pierwszą sesję LIVE

I w Kamionce Wielkiej trwa właśnie pierwsza, inauguracyjna, zwołana przez komisarza wyborczego sesja kadencji 2024-2029. Zobacz jeszcze raz skład nowej rady o kogo ów skład wybierze na swojego przewodniczącego.

Komitet Wyborczy Andrzeja Stanka „Razem dla gminy Kamionka Wielka”:
Rafał Kamieński (kolejna kadencja, w ubiegłej przewodniczący rady), Janusz Michalik (kolejna kadencja), Krzysztof Słaby, Tomasz Ciągło, Paweł Siedlarz (kolejna kadencja), Monika Sawicka, Zbigniew Hebda (kolejna kadencja), Mateusz Górski (kolejna kadencja)

Komitet Wyborczy Nowa Jakość dla Gminy Kamionka Wielka:
Dariusz Kłębczyk, Monika Grybel, Grzegorz Górka (w tych wyborach był kandydatem na wójta), Dariusz Biedrawa 

Kamionka Wielka/Mystków: czy te wybory do rady trzeba powtórzyć? Mamy wyjaśnienia PKW

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:
Zygmunt Baran (kolejna kadencja), Stanisław Ogórek (kolejna kadencja)

Komitet Wyborczy Małgorzaty Pawłowskiej:
Małgorzata Pawłowska-Skóra

Jak widzicie wójt Andrzej Stanek ma większość w radzie, bo wprowadził ośmiu radnych. Zygmunt Baran i Stanisław Ogórek z KW PiS w ostatniej kadencji też popierali jego decyzje w kluczowych kwestiach. Teoretycznie możemy zatem mówić, że stronnictwo wójta, to nieformalne, liczy sobie zatem 10 osób. Jak układać się będzie współpraca na linii gospodarz gminy – radni z pozostałych dwóch komitetów?

Kolejne ważkie pytanie, to kto zostanie wybrany na przewodniczącego rady. Przypomnijmy, że w ubiegłej kadencji zapadła w Kamionce Wielkiej bezprecedensowa decyzja (bo w kolejnych głosowaniach obaj kandydaci mieli tyle samo głosów), że przez po połowie kadencji kierować radą będą Stanisław Ogórek i Rafał Kamieński. Dziś nowy skład rady wybierze nowego szefa i to on właśnie będzie odpowiadał za zwoływanie następnych sesji.

By obejrzeć transmisję z sesji wystarczy kliknąć w zdjęcie powyżej. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu