Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
08/05/2024 - 11:45

Rytro: będzie ten sam szef rady i ten sam wiceprzewodniczący. Radni byli jednomyślni

Biorąc pod uwagę, że gminie Rytro wszyscy radni, którzy weszli do składu rady kadencji 2024-2029 są listy KWW Jana Kotarby od początku było wiadomo, że wybór prezydium rady powinien tu być formalnością. I tak rzeczywiście się okazało podczas wczorajszej, inauguracyjnej sesji.

Pierwszym, najważniejszym punktem wczorajszego posiedzenia było złożenie przez nowych radnych ślubowania. - Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – brzmi jego treść.

Zaznaczmy też, że sesję – do wyboru przewodniczącego rady – prowadził – zgodnie z przepisami – radny senior, czyli najstarszy wiekiem – Maria Kowalik. 

Rytro buduje sportowe zagłębie! Nie musicie zazdrościć, skorzystać będzie mógł każdy [WIDEO]

Na przewodniczącego rady zgłoszono tylko jednego kandydata – szefa rajców poprzednich trzech kadencji Tomasza Kuliga. W sesji inauguracyjnej uczestniczyło 14 na 15 radnych i wszyscy jednomyślnie poparli tę kandydaturę.

Kandydat na wiceprzewodniczącego rady też był tylko jeden – Krzysztof Tokarczyk reprezentujący okręg numer 8 czyli Rytro. W tym wypadku wynik głosowania to 13 głosów za, 1 osoba się wstrzymała od głosu. Zaznaczmy też, że Tokarczyk był też szefem rady w kadencji 2018-2024.

Wiemy też, że kolejna sesja odbędzie się już pod koniec maja i by rada mogła sprawnie funkcjonować ustalony zostanie skład wszystkich komisji rady: Komisji Rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Komisji Infrastruktury Społecznej, Rolnictwa, Leśnictwa, Ładu, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego.([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu