Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
02/05/2019 - 18:00

Stanisława Oleksy. Kandydatka do Nagrody SKT Sądeczanin

Stanisława Oleksy, pochodząca z Męciny w gminie Limanowa, specjalizuje się w rękodziele ludowym, koronce szydełkowej i florystyce, czyli kwiatach z bibuły i krępiny.

Pani Stanisława Oleksy od 40 lat jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich. Obecnie jest też instruktorem przy Limanowskim Domu Kultury, gdzie bezinteresownie prowadzi warsztaty z dziećmi, robiąc z nimi nie tylko bibułkowe kwiaty, ale również ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne palmy.

Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego gminy Limanowa, za udział w Jarmarku Podhalańskim,  Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko-Czeskiego, ziemi Limanowskiej oraz w Giełdy Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na prestiżowym, regionalnym Szlaku Rzemiosła. Tę działalność docenili wyróżnieniami starosta nowosądecki oraz fundacja „NADwyraz”, a jej prace podziwiać można na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła i podczas uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji dożynkowych.

Co bardzo ważne. Stanisława Oleksy utrzymuje kontakt z innymi twórcami ludowymi, z którymi chętnie wymienia się swoimi doświadczeniami i dorobkiem kulturalnym.

Stanisława Oleksy (bibułkarstwo, florystyka, koronka, Męcina) – SMS o treści SKT.9 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich nominowanych w VII Plebiscycie O Nagrodę SKT Sądeczanin 2019.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu