Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
21/02/2019 - 10:40

Konkurs im. Ks. Prof. Bolesława Kumora: Głosowanie zakończone. Kto laureatem?

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie w VII edycji prestiżowego konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Dziękujemy naszym czytelnikom za wzięcie w nim udziału i wskazanie swoich typów. Tegorocznych laureatów konkursu poznamy w sobotę (23 lutego), podczas uroczystej Gali wręczenia Nagród im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, która rozpocznie się w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu.

Początek Gali o godz. 18. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości. Już teraz zarezerwuj sobie wolny czas!

Gala jest świętem i promocją książki podejmującej tematy związane z Sądecczyzną i sądeczanami, a także docenieniem sądeckich ludzi pióra, tych głęboko wrośniętych korzeniami w nasz region i tych, którzy serce zostawili na Sądecczyźnie, tworzących jednak gdzieś w innej małej ojczyźnie.

Laureaci tegorocznego konkursu w kategorii „Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie” zostaną uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, wyobrażającymi jego patrona. Również odbiorą nagrody.

Warto również wspomnieć, że „Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie”, którzy według naszych Czytelników zdobyli największą liczbę głosów, otrzymają podczas Gali nagrodę specjalną od redaktora naczelnego portalu Sądeczanin.info oraz miesięcznika „Sądeczanin”.

Wśród czytelników biorących udział w głosowaniu na portalu www.sadeczanin.info, zostanie rozlosowanych 5 prenumerat rocznych Sądeczanina oraz 5 książek (niespodzianek). Losowanie odbędzie się o godz. 14 na stoisku Sądeczanina na Sądeckich Targach Książki. Zapraszamy serdecznie.

22 lutego, pod przewodnictwem Marioli Berdychowskiej, zbierze się Kapituła konkursu, aby wydać ostateczny werdykt. To kapituła ma decydujący głos. Zasiadają w niej przedstawiciele wiodących w regionie placówek kulturalnych, a także laureaci poprzednich edycji konkursu.

Kapituła, przy podejmowaniu decyzji - w tajnym głosowaniu - weźmie pod uwagę wynik głosowania internetowego i SMS-owego Czytelników.

Wszystkich miłośników książki zapraszamy także do odwiedzenia stoisk wystawienniczych w MCK „Sokół” podczas Sądeckich Targów Książki. Rozpoczną się one o godz. 13 w sali edukacyjnej (II piętro). Właśnie tam można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Można też będzie porozmawiać z autorami i zdobyć ich cenny autograf.

Spotkanie z autorami będzie trwało od godz. 14 do 18 i wezmą w nim udział m.in.: Adam Ziemianin, Anna Totoń, Łukasz Połomski, Piotr Łopatkiewicz, Tadeusz Łopatkiewicz, ks. Stanisław Ciurka, Barbara Paluchowa, Jakub Marcin Bulzak, Joanna Babiarz, Beata Sabała – Zielińska, Kazimierz Twardowski.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na uroczystą Galę rozdania nagród oraz towarzyszące jej targi książki.

[email protected], fot. Daniel Szlag.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________