Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
17/04/2022 - 18:20

Traper i Lukier odkrywają Sądeckie. Zdobędą też Nagrodę Kumora?

Książka ”Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie” autorstwa Jadwigi Marzec, to nie tylko porcja turystycznych ciekawostek związanych z powiatem nowosądeckim, ale także mnóstwo zabawnych zdarzeń, jakie przeżyli przyjaciele – poszukiwacze przygód, a zarazem tytułowi bohaterowie: Traper i Lukier.

Przesympatyczne pieski różni wiele, ale łączy jeszcze więcej. Przede wszystkim ciekawość i chęć odkrywania świata. – Kolejne strony opowieści zabierają najmłodszych czytelników w podróż po Sądecczyźnie i – mamy nadzieję – inspirują do prawdziwego podróżowania po sądeckich szlakach wraz ze swoimi bliskimi – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia do konkursu recenzję Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Tytułowi bohaterowie książki Jadwigi Marzec odwiedzają między innymi Jezioro Rożnowskie wraz z rezerwatem ptactwa wodnego na wyspie Grodzisko, centrum Starego Sącza, Klasztor Klarysek, Bobrowisko oraz Park Wodny Stawy, Park Rozrywki Labiland w Skrudzinie oraz Krynicę-Zdrój wraz z Górą Parkową i Muzeum Zabawek, Sankostradą, wieżą ze ścieżką w koronach drzew, a także nieodległą stadniną koni w Tyliczu.

Traper i Lukier biorą udział w Festynie Lotniczym w Łososinie Dolnej, uczestniczą także w Święcie Kwitnącej Jabłoni. Odwiedzają pijalnię wody mineralnej, parki linowe i górskie ścieżki Sądecczyzny, jak chociażby słynny Rogasiowy Szlak w Dolinie Roztoki.

Bohaterów fascynuje spływ Popradem, odkrywają także tajemnice legendarnego zamku w Rytrze i Warowni Stara Baśń. Traper i Lukier docierają nawet do Sądeckiego Bartnika w Stróżach i muszyńskich ogrodów. Poznają też odpowiedź na pytanie czym są unikalne zjawiska, tzw. mofety.

Autorka zaprezentowała w książce praktycznie wszystkie największe atrakcje Sądecczyzny, idealne na wspólne, rodzinne wypady. W przystępny dla młodych czytelników sposób autorka przemyca także sporą dawkę wiedzy na temat naszego regionu.

Książka została zgłoszona do 10. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Autor: Jadwiga Marzec. Rok pierwszego wydania: 2021. Oprawa: miękka.

Dziękujemy za przesłanie błędu