Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
19/02/2014 - 13:46

Stypendia od braci Potoczków dla zdolnych z gminy Rytro

Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków już od ponad 20 lat wspiera zdolnych uczniów z Sądecczyzny i ościennych powiatów. Przez te lata na pomoc najzdolniejszym przekazano prawie 3 miliony złotych. Na finansową pomoc niemal od samego początku działalności Funduszu liczyć mogą najzdolniejsi uczniowie z gminy Rytro.
Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków powstał w 1992 r. przy Fundacji Sądeckiej z inicjatywy ówczesnego posła Zygmunta Berdychowskiego. Fundusz wspiera naukę zdolnej młodzieży wiejskiej znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest także promowanie młodych talentów, uczniów twórczych, pragnących robić więcej i wiedzieć więcej – tak jak patroni Funduszu, bracia Jan i Stanisław Potoczek z Rdziostowa, którzy na przełomie XIX i XX wieku zmienili sądecką wieś i udowodnili, że wystarczy tylko bardzo czegoś chcieć, by to osiągnąć.
Przez ponad 20 lat działalności na stypendia dla najzdolniejszych przeznaczono około trzech milionów złotych. W tym roku na 360 stypendiów wydanych zostanie prawie 300 000 zł. Środki na stypendia pochodzą zarówno z Funduszu, jak i od zaangażowanych w program gmin. Niemal od samego początku z Fundacją Sądecką współpracuje gmina Rytro. - Naprawdę niewielu jest takich ludzi, którzy systematycznie, od wielu, wielu lat starają się z nami współpracować – powiedział na spotkaniu ze stypendystami z Rytra Zygmunt Berdychowski. – Gratuluję wam i wyników w nauce, i zdobycia stypendium. Najważniejsze, żebyście się dobrze uczyli i w przyszłym roku znowu mogli uzyskać stypendium.
- W tym roku przydzielono sześć stypendiów w gminie Rytro – powiedział wójt Władysław Wnętrzak. - Cieszę się, że już po raz kolejny możemy przydzielić stypendia uczniom wyróżniającym się, mającym bardzo dobre wyniki nauce.
KID
Fot. archiwum


Dziękujemy za przesłanie błędu