Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
30/03/2017 - 09:40

Małopolska Izba Rolnicza zaprasza do swojego stoiska na Eko-Targach w Brzeznej

Podczas IV „Wiosennych Eko-Targów”, które odbędą się w ten weekend w Brzeznej, wśród uczestników tej imprezy nie zabraknie także Małopolskiej Izby Rolniczej.

Wspomniana organizacja samorządu rolniczego działa na rzecz równomiernego rozwoju małopolskiego rolnictwa oraz poprawy warunków ekonomicznych i społeczno-bytowych osób zamieszkujących tereny wiejskie. Inicjuje ona i wspiera działania prowadzące do wzrostu konkurencyjności produktów rolnych na rynkach krajowych i zagranicznych, dbając jednocześnie o zachowanie czystego środowiska i dziedzictwa kulturowego.

Małopolska Izba Rolnicza współpracuje z jednostkami doradztwa rolniczego, organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa, jednostkami samorządu terytorialnego, z instytucjami naukowo-dydaktycznymi i badawczymi oraz z organizacjami zrzeszającymi wyspecjalizowanych producentów rolnych.

Ważnym kierunkiem działalności MIR jest poprawa jakości produktów rolnych oraz promowanie żywności wyprodukowanej przez małopolskich rolników.  Dzięki staraniom i zabiegom podejmowanym przez MIR została zarejestrowana fasola „Piękny Jaś z Doliny Dunajca” oraz śliwka suszona „suska sechlońska”, jako regionalny produkty tradycyjne.

Małopolska Izba Rolnicza uczestniczy w Eko-Targach już po raz kolejny. Także i w tym roku z łatwością można będzie odnaleźć stoisko MIR-u. Osoby, które w ten weekend przyjadą do Brzeznej będą mogły zaopatrzyć się w nim w materiały promocyjne.

- Udział w Eko-Targach w Brzeznej jest, doskonałą okazją do kontaktu z producentami, poznania ich potrzeb w zakresie produkcji ogrodniczej, a przede wszystkim w produkcji ekologicznej, poznania rynku zbytu oraz problemów, z którymi zmagają się obecnie producenci województwa małopolskiego – powiedział portalowi Sądeczanin.info Henryk Dankowiakowski, dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej. - Idea targów świadczy o poważnym zaangażowaniu się Instytutu Sadowniczego w Brzeznej w problematykę produkcji ogrodniczej, w tym produkcji ekologicznej. Obserwując dokonania Instytutu w tym zakresie, a także osiągnięcia tej instytucji we wdrażaniu nowych odmian malin są godne uznania i pozwalają dostosować produkcję ogrodniczą do potrzeb konsumentów.

(MACH), Fot. Małopolska Izba Rolnicza







Dziękujemy za przesłanie błędu