Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
10/02/2016 - 09:40

Ewa Bulanda: Sprawnie do celu w sporcie i w życiu codziennym

Kilkunastokrotna Mistrzyni Polski w kickboxingu to pasjonatka wielu sportów, a także znakomita trenerka, która wraz z mężem Krzysztofem z wieloma sukcesami szlifuje sądeckie talenty bokserskie i kickboxerskie.

Jakby Pani opisała siebie w kilku zdaniach?

Ciężko opisać siebie w kilku zdaniach. Jestem optymistką, szukającą wśród ludzi  ich pozytywnych cech.  Jestem wytrwała w działaniu, staram się dążyć do wyznaczonego sobie celu, zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym.

Kto jest dla Pani wzorem do naśladowania i dlaczego?

Nie mam jednego wzoru-lidera, staram się czerpać i naśladować wiele osób szczególnie ich pozytywne, godne do naśladowania cechy.

Jakie cechy najbardziej ceni Pani u drugiego człowieka?

Szczerość, cierpliwość, uczciwość.

Pani największa wada i zaleta?

Z zalet to na pewno cierpliwość. A co do wad, to ciężko powiedzieć... pewnie kilka jest ale staram się z nimi walczyć. Kopalnią wiedzy na temat moich wad i zalet jest na pewno mój mąż i trener w jednej osobie Krzysztof Bulanda.

Największy sukces i największa porażka w działalności sportowej i społecznej...

Największym sukcesem czysto sportowym było wywalczenie Wicemistrzostwa Świata w kickboxingu w 2015 roku jak i organizacja Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Krynicy-Zdroju w 2013, gdzie jako współorganizatorka zostałam wystawiona na ciężką próbę. W działalności społecznej za sukces uważam  uruchomienie w naszym klubie(UKS Evan) działalności nastawionej na rodziny wielodzietne, jest to 100 procent zniżki dla dzieci, które posiadają Sądecka Kartę Rodziny. Jeśli chodzi o porażki, to staram się wyciągnąć wnioski dlaczego do niej doszło i szybko wymazywać z pamięci .

Najważniejsze cele na ten rok?

Sportowo jako dla reprezentantki Polski na pewno wywalczenie szesnastego tytułu Mistrzyni Polski w kickboxingu oraz wyjazd i godne reprezentowanie naszego Kraju na Mistrzostwach Europy. Natomiast w klubie doprowadzenie całej rzeszy:  Natali, Ilonek, Nadii, Wiktorów, Cyrylów i  Klaudiuszów do pierwszych medali Mistrzostw Polski w boksie i kickboxingu. Mamy bardzo uzdolnioną młodzież na Sądecczyźnie, trzeba tylko wskazać im drogę i dać dobry przykład.

Czym jest dla Pani nominacja do tytułu Sądeczanin 2015 Roku?

Na pewno duże zaskoczenie. Gdzie taka drobna dziewczyna z Wojska Polskiego (osiedle w Nowym Sączu) w jednym rzędzie ma nagle zasiąść pomiędzy takimi znakomitymi osobistościami.

Pani motto?

„Twój sukces jest ograniczony jedynie przez twoją wyobraźnię i ciężką pracę”.

Wiek:  27 lat
Wykształcenie:  wyższe
Stan rodzinny:  mąż – Krzysztof
Zawód: trener
Pasja: sport (nie tylko kickboxing i boks), wycieczki górskie, jazda na rowerze.

(JB)
Fot. archiwum Ewy BulandyDziękujemy za przesłanie błędu