Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
03/02/2014 - 13:00

Krzysztof Bulanda: dobra dusza sportów walki, z zasługami dla Krynicy

Z kickboxingiem związany od 23 lat, najpierw trenował sam, potem zajął się trenowaniem innych. Skutecznie? Bardzo - jego wychowankowie mogą pochwalić się w sumie 438 medalami, przywiezionymi z wielu Mistrzostw Świata, Europy, Polski, z Pucharów Świata i Polski. To między innymi dzięki jego staraniom udało się rok temu zorganizować w Krynicy Mistrzostwa Europy w kickboxingu. „Dobra dusza sportów walki” - czyli Krzysztof Bulanda - jest jednym z kandydatów do tytułu Sądeczanina Roku 2013.

Zawodnicy z jego klubów pochwalić się mogą wieloma sukcesami. Ponad 400 indywidualnych medali to spore osiągnięcia. Jednak największe sukcesy odniosły one trzy - Agnieszka Półtorak, trzykrotna złota medalistka na Mistrzostwach Świata w kickboxingu; Jola Cichoń, która dwukrotnie zdobyła złote medale na Mistrzostwach Świata w kickboxingu, i Ewa Bulanda, prywatnie żona Krzysztofa, dwunastokrotna Mistrzyni Polski.
Krzysztof Bulanda był organizatorem około czterdziestu turniejów różnej rangi, w tym kilkanaście o randze Mistrzostw Polski. - To między innymi dzięki niemu zorganizowano w Krynicy Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Juniorów i Kadetów. Była to ogromna impreza, w której wzięło udział kilkadziesiąt ekip. Ponad dwa tysiące osób przyjechało wtedy do Krynicy - mówi Tomasz Wołowiec, zastępca burmistrza Krynicy-Zdrój. - Prawdopodobnie w przyszłym roku uda się zorganizować imprezę rangi Mistrzostw Świata Kobiet w boksie, również dzięki staraniom Krzysztofa Bulandy - dodaje.
- Jest człowiekiem niezwykle aktywnym i zorganizowanym. Bardzo dużo robi również jeśli chodzi o wspieranie wizerunku Krynicy na arenie międzynarodowej. Dzięki współpracy z nim udało się zorganizować wiele wydarzeń sportowych w Krynicy i zbudować tutaj centrum tego typu imprez - mówi Tomasz Wołowiec.
Jako trener, Krzysztof BUlanda zwraca uwagę nie tylko na doskonalenie umiejętności ciała, ale i duszy. - Jednym z warunków uczestniczenia w jego zajęciach jest wysoka średnia ocen w szkole - mówi Tomasz Wołowiec. - Treningi u Bulandy to nie tylko sztuka walki, ale również sztuka doskonalenie siebie samego poprzez naukę, silną wole, kształtowanie charakterów młodych ludzi.
- Dobra dusza kickboxingu, dobra dusza sportów walki, człowiek, który bardzo dużo zrobił dla sportów walki, młodzieży i dla Krynicy również - krótko o Krzysztofie Bulandzie mówi Tomasz Wołowiec.
O Krzysztofie Bulandzie można przeczytać również tutaj: Krzysztof Bulanda: propagator sportów walki w regionie
KUPON KONKURSOWY

FORMULARZ

Wyślij sms na numer 70120 o treści: SR.10
Koszt wysłania wiadomości to 0,62 zł brutto. 


KID
fot. archiwum Krzysztofa Bulandy


Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie
 
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu