Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
05/02/2018 - 09:00

Michał Szczygieł. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Prezentujemy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka Michała Szczygła wewnątrz artykułu.

Michał Szczygieł ma 18 lat. Mieszka w Nowej Wsi koło Krynicy razem z rodzicami i ukochanym psem Zoro. Na co dzień uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, które nie od dziś jest kuźnią talentów. Obecnie jest w klasie trzeciej o profilu język polski, język angielski i geografia. Od klasy pierwszej wykazuje szczególne zainteresowania muzyczne, co przekłada się na jego aktywność zarówno w życiu szkoły, jak i promowaniu placówki na terenie miasta.

Uczestniczył w wielu uroczystościach organizowanych w szkole:

- „Fafik” – przegląd kabaretów szkolnych 2015-2018;

- „Szansonada” – szkolny konkurs piosenki obcojęzycznych 2015-2018;

- koncert kolęd przygotowany dla młodzieży oraz nauczycieli II LO.

W bieżącym roku koncertował wraz z innymi artystami podczas sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczył także w charytatywnym konkursie kolęd w Stróżach.18-latek w minione wakacje wziął udział w przesłuchaniach do programu „The Voice of Poland”, które odbyły się w Warszawie. Zaśpiewał piosenkę „Sailing” Kamila Bednarka. Swoim wykonaniem zachwycił Michała Szpaka i Andrzeja Piasecznego i to właśnie Andrzeja wybrał za swojego trenera.

Zobacz też Sądeczanin Roku 2017. Michał Szczygieł jest dumny z tego, że pochodzi z Sądecczyzny

Michał przeszedł wszystkie etapy eliminacji i dotarł do finału zajmując trzecie miejsce. To ogromne wyróżnienie pozwoliło wypromować nie tylko szkołę, ale i miasto w mediach społecznościowych. Na antenie TVP2 oraz Radio RDN wyemitowano wywiad z młodym artystą, zaś lokalne portale i gazety typu Sądeczanin, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski poświęciły tegorocznemu finaliście „The Voice of Poland” i maturzyście sporo uwagi.

Michał Szczygieł obiecuje, że nie zamierza spocząć na laurach, bo ten sukces dopinguje go do dalszej pracy. Muzyka i śpiew są dla niego tym, w czym chce się spełniać.

Michał Szczygieł – SMS o treści SR.13 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)Dziękujemy za przesłanie błędu